Článek Lokiho nekromantka - Epilog 2/2

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Lokiho nekromantka - Epilog 2/2

03. 06. 2014 - 10:37

eithne: Víš, o tu pochvalu sis ani nemusela říkat, za tohle bych tě pochválila sama od sebe - tohle má do klasického epilogu skutečně daleko. Ani nevím, jestli se mi nakonec klasické epilogy nezamlouvají více...
Fíha, je to skvělé. Promyšlené. Konec, za který bych se upsala třebas i těm ledovým obrům, kdybych ho dokázala napsat sama.
Loki je důsledný muž, jestli za ní chodil osmnáct let, ačkoliv věděl, že je to jenom strategický človíček v jeho plánech. Jenže to k němu sedí, obávám se, minimálně k té verzi, kterou jsi tu popsala. Nejsem si jistá, jaký to vlastně je konec, špatně se mi tu škatulkuje dobrý-špatný; koneckonců, na Zemi spokojená nebyla, takže kdyby Loki vůbec nepřišel, nebylo by to lepší. O moc. Oni asi v Jotunheimenu ale nemají upravené sjezdovky?
Páni. Posledními dvěma díly jsi znovu dosáhla úrovně prvních dvou dílů, a to mi připadalo v podstatě nemožné. Jsi dobrá, chválím tě

---
eithne.pise.cz

03. 06. 2014 - 11:00

lucik*: Omg o.O Ty nas normalne nemas rada
Doufam, ze planujes pokracovani

03. 06. 2014 - 11:06

annalisem: Pani to je domba to seti povedlo, jà čekala ze to bude štasně az na věky a ty tuto v šechna chvála.
pardan za chyby

03. 06. 2014 - 12:15

loki: Eithné: vidíš, ani jsem nevěděla, že to čteš. Pochvalu jsem chtěla takovou hypotetickou za boření žánru epilogů Napsané je to hrozně, jak jsem to vydala, konečně mi začaly naskakovat správné větičky... ale zdá se, že to dává smysl, tak to je hlavní. Těch osmnáct let: jak měla takový bordel v čase, tak si myslím, že to ani mockrát být nemuselo. On si pěstoval svého člověka v Podsvětí, což se mu vyplatilo, a pak nebyl důvod ji nevyužít i dál, když už byla tak pěkně ochočená A pak... třeba si pro ni zase přijde a vyhandluje ji za něco jiného? Samozřejmě pokud usoudí, že by mu mohla být k něčemu dobrá.


Lucík: ale mám Ale když on je to Loki... ten původní konec nemohl být než epizoda


Annalisem: Loki vypadá, že si na své spokojenosti až na věky pracuje docela úspěšně

---
loki.pise.cz

03. 06. 2014 - 13:19

eithne: Tyjo tak já mám komentář pod každým jedním dílem a ty nevíš, že to čtu? Uáá! Hlavně že ty spoléháš, že na čtenářky ta dvouměsíční pauza nebude mít žádný dopad

---
eithne.pise.cz

03. 06. 2014 - 15:14

loki: Pravda, to mi mohlo být nápadné.

---
loki.pise.cz

03. 06. 2014 - 12:47

vel: Popravdě, jsem z toho zmatená a budu si to muset přečíst určitě nejméně ještě jednou, abych pochopila souvislosti. Jediné co mi z toho vychází , že je Loki bídák nad bídáky a tentokrát mě teda dožral. Jsem ,,znechucena,, že se nestydí využít city ženy, zvláště vlastní. Asi si to tak nebudu brát, ale prostě jsem očekávala hezký konec – když já je mám přeci jen raději.
Chudák Janike, ta už toho musela vydržet. Vybízí se pokračování ne?...aspoň si tak říkám dle citátu: Každý konec je dobrý, a když není, tak to ještě není konec.
Zasazuji se určitě o pokračování, protože umíš originálně, zajímavě psát, máš obrovskou fantazii a baví mě to – přestože Loki je naprosto v Tvém příběhu horší, než nám kterýkoliv film napověděl.

03. 06. 2014 - 18:33

mandelinka: To bylo skutečně... nečekané. Nečekaně nečekané. Asi jsem nadšena, i když bych se přimlouvala za to, aby byl ten konec mnohem rozepsanější. )

03. 06. 2014 - 19:51

chane: Závěr to byl opravdu Lokiovsky typický. Mám sice ráda happyendy ale toto mě moc zaujalo celé postavenéí této povídky i její hlubší smysl a vysvětlení. Skutečně se mi to moc líbilo a budu se těšít na něco nového

03. 06. 2014 - 20:46

kitikara: Hmm, víš co mě napadlo jako první? Tohle si koleduje o vlastní fanfikci, nějaký hezký konec bez týrání čtenářů. Pro jistotu jsem si nejdřív přečetla komentáře a jako čekala jsem horší zakončení. Jako odpovídá to tomu podrazákovi z komiksů (myšleno jako docela lichotka). Mno, jako žralo mě to celý odpoledne, ale vrtat se v tom nebudu, mám svých věcí rozepsaných dost.

03. 06. 2014 - 20:59

vendy: Áááááááááááááááááááááá co mi to děláááááááááááááááš. Proč? Proč? áááááááá, nééééééééé. Loki, ty spropadenej hzjzlíku! To se dělá? Chudák Janike

---
povidkyjpv.blog.cz/

03. 06. 2014 - 22:13

symy: To přeci nemůže takhle skončit :O
Takový konec jsem opravdu nečekala-je dokonalý, ale Janike je mi hrozně líto
Nemohlo by být pokračování?

---
symy.pise.cz

04. 06. 2014 - 08:08

vel: Tak když jsem si to celé ještě projela a i hlavou, tak konec není nic nenormálního... když se na to zkouším podívat z jiného úhlu pohledu. Loki je král 9 světů a chová se tak jak se profi vladař chovat má...být králem či královnou je sice výsada ale hlavně povinnosti (už to bylo i v průběhu příběhu zmiňováno ve vztahu Friggy a Odina). Takže aby dokázal pevně vládnout a udržet mír na všech frontách, a že jich není málo, musí upřednostnit před soukromými cíli ty státní...není to nic, co bychom neznali z dějin ne? i když to zní krutě a člověk má rád pohádkové příběhy a hlavně konce. Myslím, že k Janike má silný vztah, ale je v první řadě král každým coulem, přesto možná by mohl vymyslet i jiná řešení, kdo ví. Takže Ti vzdávám hold, jak píšeš reálně a přivedla si nás k tomu o tom tak přemýšlet (tedy mně určitě). Každopádně, pokračování, pokračování prosííííímDD

04. 06. 2014 - 09:50

loki: Vel: díky za oba úhly pohledu! A oba nepochybně pravdivé. Dokonce si neskromně myslím, že ho to opravdu vystihuje dobře - tedy toho filmového Lokiho - ta směs bezohledného pragmatismu a jakéhosi maličko naivního idealismu, díky kterému je přesvědčen, že on k tomu přeci má právo... a nejspíš opravdu má. Což z něj ale kladnějšího hrdinu nedělá, protože, přeci jen, ji k tomu naprudko zmanipuloval.


Mandelinka: proč si myslíš, že mi tak dlouho trvalo to vydat? Měl být rozepsanější. Jen mi to prostě nešlo, no.


Chane: děkuji! Přesně to jsem si přála.


Kitikara: ano ano, vím, co máš na mysli, je tam tolik linií - volá to hlasitě. Ale jednou to holt skončit musí a tohle je... Loki.


Vendy: fajn, tak vy dva to dejte dohromady s Thorem, ten, hádám, bude reagovat podobně


Symy: nevylučuji nic, ale ani teď nemám žádný dost nosný nápad, jenom střípky... uvidíme, jaký bude následek dalšího psacího záchvatu

---
loki.pise.cz

05. 06. 2014 - 00:09

jarmik: Pěkný konec, pocta Lokimu - má jasné kontury, nečekal bych, že téma svatby lze dovést až sem.

---
jarmik.pise.cz

06. 06. 2014 - 17:28

lochneska: Cekala jsem vsechno mozne, byla jsem si uplne, uplne jista, ze neprijdes s nicim, co by me nenapadlo.
Prisla jsi.
Skvele je to, opravdu! K Lokimu to sedi dokonale.

07. 06. 2014 - 21:19

the escapist: Dopadlo to, tak jak to dopadlo. Většina příběhů končí šťastně a některé zkrátka ne, což mě štve! Doufám, že plánuješ pokračování, já prostě neunesu, aby to skončilo takhle Prostě je to boží

---
the-escapist.blog.cz

10. 06. 2014 - 09:52

loki: Jarmík: díky, překvapovat pozitivně čtenáře, toť meta nejvyšší!


Lochneska: snažila jsem se Díky!


The Escapist: jelikož momentálně nejsem schopná dát dohromady ani email, raději nebudu nic slibovat, ale... ono se něco objeví, je to příliš lákavé

---
loki.pise.cz

10. 06. 2014 - 20:18

electra: Ten koniec bol Ááááá. Mám taký pocit že ten "zlý" koniec s blázincom sa mi zdá byť tá lepšia voľba než Jotunheim. Nie že by sa mi nepáčilo to nie len jednoducho ááááá.

---
http://poviedky-vseho-druhu.blog.cz/

15. 06. 2014 - 21:34

catrina: Ono to prostě nemohlo skončit dobře, že ne? Tohle nám nemůžeš dělat.

18. 06. 2014 - 23:31

loki: Electra: pro zavilého optimistu je tady ale pořád ještě možnost nějakého velmi pozitivního konce! Je to přímo prubířský kámen optimismu.


Catrina: no jo, ale když on je to LOKI. To není ochočené štěně. Ale bůh lží!
(Nebój, oni na ní budou docela hodní... )

---
loki.pise.cz

19. 06. 2014 - 16:03

catrina: Samozřejmě Loki je Loki a a vždy jím bude.
Snad ano, ale stejně - chudák holka.

22. 06. 2014 - 19:47

eonah: Fajn... Je to nejaký čas, čo som dočítala poslednú kapitolu, psychicky sa zrútila a opäť sa dala ako-tak dokopy. (Snáď bude ten komentár dávať zmysel.)
Táto fanfiction je nepochybne jedna z najlepších a najvýnimočnejších, aké som kedy čítala. U mňa osobne sú pre to dva dôvody:
Prvým je fakt, že doteraz som sa akosi podvedome vyhýbala "hetero poviedkam", vždy som sa zameriavala čisto na slash a romantiku iba medzi mužmi. Tvoja poviedka mi konečne otvorila oči a pochopila som, že aj poviedky takéhoto razenia majú svoje čaro.
Druhým je to, že som si azda za celý ten čas, čo sa zaujímam o Lokiho, po prvýkrát povedala "LOKI, TY BASTARD!!". Čo je skutočne prekvapivé, pretože aj napriek tomu všetkému, čo náš boh kedy urobil, som si ho idealizovala. A teraz by som neváhala vraziť mu päsť medzi oči. Je mi Janike strašne ľúto, veľmi som si ju obľúbila.

Rozhodne by som aj ja uvítala pokračovanie, každopádne, všetko je len v tvojich rukách. Táto poviedka vo mne zanechala obrovský dojem a som veľmi rada, že som mala možnosť si ju prečítať.

---
http://zanaranth.blogspot.sk/

23. 06. 2014 - 23:03

loki: Děkuji za úžasně výmluvný komentář Tak nevím, mám se tvářit provinile nebo hrdě, když tady kazím zavilou slashařku? Asi hrdě... promiň Pokračování je stále ve hvězdách. Na Lokiho určitě nezanevřu, ale pauza už byla nezbytná (Rozepsaného toho mám mnoho. )

---
loki.pise.cz

24. 06. 2014 - 17:14

kitikara: Už čtu tvůj komentář po druhé a nemůžu si pomoct. Tohle vyjádření je fakt super!

24. 06. 2014 - 22:12

loki: Že se chodím opájet komentáři já, to chápu, ale že by i kolegové čtenáři?

---
loki.pise.cz

24. 06. 2014 - 15:17

vel: souhlasím s Eonah, Tvůj příběh je vyjímečný a řekla bych asi u mně taky TOP, takže čekám netrpělivě pokračování Každopádně si umím představit, že tam na ní budou celkem hodní, přeci jen to je ,,královna,,. Vsadím se, že Loki se tam u ní zase objeví, aby si jí zajistil zase pro další svoje komploty

24. 06. 2014 - 22:14

loki: Děkuji děkuji To jo, jak se mu bude zase k něčemu hodit - osvědčená kvalita! - určitě se přihasí na bílém koni...

---
loki.pise.cz

25. 06. 2014 - 12:48

cora: Milá autorko, jsem… okouzlená. Neuvěřitelně barevnou fantazií, s kterou tvoříš překvapivé a nečekané dějové linky, pečlivě propracovanými charaktery, líbezným (až mateřským) citem, s kterým jsi celé vyprávění pojala. Bylo strhující ho číst, bylo snadné si postavy před očima představit, bylo osvobozující těm postavám věřit. Jsem si nad nejvyšší pochybnost jistá, že si povídku přečtu znovu, do škatule „přelouskat-zahodit“ ji zařazovat nehodlám. Na to mi dala dost hezkých chvilek při čtení.
K samotnému závěru příběhu – to je otázka. Psané a hrané umění je co do konců „a žili šťastně až do smrti“ záležitost ošidná, nepříliš žádoucí. Takhle se to vnímá, tak to je. No... asi jo. Rosamunde Pilcher?! Ne pro mě. Jenže ne každého závěr Zelené míle uspokojí a z kina odchází se slastným pocitem. Kvalitní? Ano, to ten film je. A taky dost bolestivý, pro mě extrémní měrou. Oni totiž přílišnou empatií postižení a duševně rozhráraní jedinci jako třeba moje maličkost (nedáš mi rohlík – brečím; dáš mi rohlík – brečím) si nežijí v dnešní době extra snadno. Těch tragických konců je kolem nich dost na to, aby ho už jinde prostě nehledali. Degradovat jeden každý příběh do přiblblé romance za každou cenu (protože jsem si ten kapesník hergot už vyndala, tak do mě ty city perte po vagónech) neuznávám, ale pokud mi nějaké vyprávění zahraje na tu správnou strunu, dobrý konec zkrátka mít musím. Chci. Potřebuju ho. Protože když mi cizí mastodont v metru bez omluvy vědomě vrazí loktem do žeber, až mi hnědé oči začnou plavat, nezhroutím se doma v koutě, ale vzpomenu si na to teplo, které mě z toho dobrého konce zahřálo, a… vyčaruju si Patrona . Je to nevyrovnané, ale takhle to mám, konec šmitec.
Čili tvůj závěr pojímám jako pre-epilog, uctivě děkuji, služebníček. Loki je bůh klamu, není to ďábel. Spíš takový rarach s čertovskými plamínky v očích. Škodí, jasně. Ale to je právě ta zábava, to, co je na něm tak úchvatné, to, co na něm milujeme. Ubližuje poměrně často, aby dosáhl svého, ale když dojde na lámání chleba, podle mě by nebyl schopen žádného echt zvěrstva. (No jo, vlastně... v NY zabil za 2 dny před 80 lidí… to je mi fakt líto… ale… když já je neznám a navíc pro ten příběh vůbec nejsou důležití… a navíc je to fikce, že jo, neděje se to doopravdy… takže jako by se nestalo, odpuštěno). Takže si pro Jannike přijde, samozřejmě, že přijde. Protože Loki má přece PLÁN! Jeho paní si nestihne na tu modrou ani zvyknout. Vsadím na to boty

27. 06. 2014 - 18:15

loki: Tady probíhá nějaká soutěž o nejúžasnější komentář? Nikdo mi nic neřekl! Ale číst je to skvělý. Nabíjející a povznášející. A navzdory křečím v obličejovém svalstvu rozhodně povzbuzující. Děkuji!
Závěr tvého komentáře mě skutečně rozesmál - to je fanynkovství jak se patří!
Tak dobře, napíšu to: s Janike se ještě setkáme. Ale nezkoušejte hádat. Bude to úplně jinak. Ale určitě tam bude nějaký Loki, co bude mít plán.

---
loki.pise.cz

30. 06. 2014 - 19:42

catrina: Juchůů. Loku má plán, Loki má plán!!!!

10. 07. 2014 - 22:33

hekate*: Ehm. Ahoj.
Tak, co říct. Dneska, slovem dneska, jsem zhltla nekromantku. A zbytek budu číst dnes v noci.
Jo. Jsem šílená.
Protože tohle je úžasný.
Do-ko-na-lý. Boží. Kouzelný.
Já vidět za ten počítač, zkoumám, jestli náhodou nejsi sám milosrdný bůh, který se nad námi slitoval a posílá nám tohle.
Tenhle blog jsem objevila včera. Řekla jsem si- To počká. Sakra. Mohla jsem dneska dělat i užitečnější věci- ale což. Tohle za to stálo.
Mimochodem, zakládám si blog. Tak nějak nemůžu sehnat Lokiho fotku, která by odpovídala parametrům 700 na 300. Zatím, ze zoufalosti, jsem použila tvůj obrázek, ale to mi přijde jako copyring. Poradila bys? Díky, velice.
Máš novou fanynku

---
hekate.blbne.cz

10. 07. 2014 - 23:20

loki: Páni, to je zase jednou úžasný komentář! Díky, moc si toho považuju
Nekromantku za den, to vážně jde? Jsi drsňák Založit si blog je samozřejmě logická reakce, přesně tak jsem založila ten svůj - po jedné povídce Stejná hlavička ovšem moc ideální řešení není, musíš si prostě najít dost velkou fotku a z té to oříznout. Stačí, když budeš mít přesně šířku, výška určitou volnost má. Loki je dost často v zeleném a blog má i zelené schéma, to by vůbec nemuselo vypadat špatně, mimochodem (Já si svou poctivě ukradla z deviantartu a utěšuju se jenom tím, že je to obrázek vyrobený z fotky )
Těším se na tvé psaní! A doufám, že se ti budou líbit i další povídky tady

---
loki.pise.cz

11. 07. 2014 - 11:55

hekate*: Tak, ok, hotovo. Ono se to do hoďky aktualizuje.
Jo, přidám si tvůj blog do přátel-doufám, že ti to nevadí

---
hekate.blbne.cz

11. 07. 2014 - 11:59

loki: Dej F5 a vidíš hned Hned s první povídkou tě pak přidám do soupisu autorů (který už bych měla vážně dodělat do nějaké slušnější podoby )

---
loki.pise.cz

11. 07. 2014 - 13:02

hekate®blbne.cz: Bezva
Povídka bude nevím kdy, ale budu se snažit. Pár kapitol už mám. Jen ten pitomeej název se pořád toulá po Asgardu a ne a ne si sbalit písmenka a vrátit se. a nevím, kdy se uráčí.


---
hekate.blbne.cz

12. 07. 2014 - 12:23

hekate®blbne.cz: Mám prvním kapitolu. A jakž takž název.
Je tam vůbec vidět ta hlavička s Lokim?

---
hekate.blbne.cz

27. 07. 2014 - 18:12

hekate®blbne.cz: Ale zlato, ty se flákáš!
Už celou věčnost jsi níc nepřidala
Tvrdíš, že toho máš tolik rozepsanýho, že až to dopíšeš...! Tak už to dopiš!

---
hekate.blbne.cz

02. 12. 2014 - 18:40

sun: Doufám, že mě za můj komentář nezabiješ....Až do posledních řádků jsem si říkala, vše je v pořádku. Já prostě nevěřím, že jsou lidi, kteří v sobě nemají ani špetičku citu, lásky. Proto jsem doufala, že i když je Loki takový, jaký je a jejich vztah je spíš kamarádský a přátelský, tak on najde v sobě dostatek respektu k tomu, aby to mohlo fungovat. Ale jak je vidět, měl to vše vymyšlené dopředu (vycházím z povídky, ne z tvého komentu, že možná někdy), o tom, jak i Janike využít a zneužít. Na druhou stranu bych očekávala od Jannike alespoň trochu sebeúcty a hrdosti. Ona ale sebou nechá vláčet sem a tam, nechá si líbit takové věci, které by skoro žádná nezkousla a když už, tak alespoň by divoce dala najevo, že takhle tedy ne. Celá povídka je skvělá, krásně vystavuješ příběh, člověk se nemůže od čtení odtrhnouta hltá příběh, vše je perfektní, barevné - ale prostě až na ten konec. Nechci se přidávat ke zdejší většině, která jásá nad tím, že to nekončí ažilišťastněaždosmrti (doufám, že promineš). Přijde mi, že život je sám od sebe tak krutý, že alespoň v povídkách by to mohlo dopadat jinak. A i když Loki je bůh lží, tak zatím se mi na něm líbilo, že alespoň v povídkách je ukázáno, že pod tou svou skořápkou má také srdce. Takže když to shrnu - Loki je hajzl všech hajzlů a Jannike je ovce.

02. 12. 2014 - 19:46

loki: Díky za všechny tvé komentáře! Těší mě samozřejmě, že tě povídka zaujala
A konec - tam je to těžké. Pomiňme, co komu připadá jako dobrý či špatný konec. Občas se nestačím divit, co lidem připadá dobré - většinou je to jenom proto, že nedomyslí souvislosti ještě kousek dál
Takže Jannike: je nějaká, určitě ne dokonalá, a před Lokim má z mnoha důvodů šanci asi jako mravenec proti botě (abychom tedy použili Lokiho přirovnání ); jejich vztah rozhodně nebyl vyrovnaný, a ani být nemohl. Přišlo mi, že si to uvědomovala, zhodnotila, přijala - a vsadila na to, že to vyjde, protože to nedokázala nezkusit, spoléhala do určité míry na to, že si svými činy vysloužila jeho úctu - ale tady, v téhle chvíli, to prostě nevyšlo, protože Loki byl ještě o několik levelů drsnější, než čekala.
Nebojovat ve chvíli, kdy není šance na vítězství - je to ovce, není? To asi pozná každý pouze až ve chvíli, kdy ho taková věc potká Loki je pro své cíle ochoten obětovat i maximum ze sebe, ale totéž očekává i od těch, kteří tvrdí, že jsou mu blízcí. Není bez srdce, ale hlavně a především je to král, který opravdu hodně moc chce vládnout devíti světům - a využívá vše, co mu pomůže, protože si ukousnul zatraceně velké sousto a bojuje na více frontách, než zvládá. Do určité míry vidím toto jeho gesto (předání Janike do Jotunheimu) jako vyjádření veliké důvěry, bohužel to bude asi jedno z těch gest, které je srozumitelné jen pro něj, ale ne pro okolí
Nevím, jestli se mi povede získat nějaké malé bezvýznamné plus, když ti prozradím, že existuje již skoro dopsané "pokračování", kde se odhalí její další osud; snad mi pak bude odpuštěno

---
loki.pise.cz

03. 12. 2014 - 09:25

sun: Díky za odpověď. Já to tak trochu chápu to, že je král, že má své vlastní cíle...ale prostě mám raději ty dobré (lepší) konce. Možná, že mi tam chybí alespoň ten náznak, že to vše může být jinak, než to vypadá - taková ta věta těsně před tím, než ji odvedli ledoví obři - něco ve stylu... a než ji pustil, nenápadně jí zašeptal do ucha..:"Věř mi prosím." A pak už jen sledoval, jak hrdě odchází
Bezvýznamné plus? Ne! To je super!!!! Máš obr velké plus. Doufám, že se s námi o to podělíš co nejdřív...jen doufám že tam malinkato Lokiho vykreslíš v tom lepším světle - alespoň ve vztahu mezí ním a Janike

03. 12. 2014 - 09:36

loki: Je pravda, že ta větička by změnila mnohé. Ale ale alééé... Jasně. Té romantické lince by to hodně pomohlo. Ale příběh jako takový by to srazilo. A páč jsem drsňák (a taky proto, že vím, jak to skončí - vlastně, když tak nad tím přemýšlím, za to dostanu za uši zas, jen z jiných důvodů... ) a protože se Loki dosud jevil zcela nesdílně stylem "vždyť je to přeci jasné", tak musí čtenářky i Jannike věřit i bez větičky Koneckonců, neprodává ji do otroctví. Jenom dočasné rukojmí - oni se k ní ve vlastním zájmu musí chovat co nejlíp.
A taky musím přiznat, že jsem chtěla vytvořit vesmírnou rovnováhu vůči všem těm příšerně přeslazeným epilogům, kde má člověk pocit, že to skončilo dobře za tu cenu, že se změnily postavy, motivy i povaha všech a zůstala jenom jména

---
loki.pise.cz

17. 12. 2014 - 02:42

sitara: Sakra. To bude velmi nepříjemné vstávání, ale čert to vem, jestli ten komentář nenapíšu hned, tak prasknu a stejně určitě nebudu moct usnout, protože jsem příliš otřesená a bude mi to celé šrotovat v hlavě (pěkně děkuju ). Ježiš, mám v hlavě tolik myšlenek a ne a ne je utřídit, takže pardon, jestli budu skákat od jednoho k druhému. Pořád mám ještě husí kůži po dočtení posledních řádků a s chutí bych si nad tím koncem a manipulátorem Lokim pobrečela. To se mi nestalo už pěkně dlouho, aby mnou takhle nějaká povídka otřásla - teda jo, otřásají mnou docela dost, pořád ještě mám štěstí, že nacházím úžasné čtivo, ale po jejich dočtení zůstane příjemný pocit, kdežto takovéhle konce otřásají zcela specifickým způsobem, prostě doznívají děsně dlouho a ten svíravý pocit... Nejsem si moc jistá, jak to uchopit, na jednu stranu je to jedna z nejlepších povídek, jaký jsem kdy četla a z velký části i právě kvůli tomu konečnýmu rozuzlení, ale na druhou se přiznám, že už si ji znova asi nedokážu přečíst. Připadám si pěkně vyšťavená - koneckonců jsem za jeden den prožila s hlavní hrdinkou 18 let! Vlastně jsem to ani nechtěla číst, to víš, já těm het povídkám moc nedám, to jen ty tvoje jsou poslední dobou výjimkou, ale zkusila jsem první kapitolu, zaháčkovala se, protože jako vážně - opět naprosto úžasný slovní ping pong, radost to číst, bavila jsem se skvěle, k tomu ten originální námět a úroveň zpracování... to je pak čtenář bez šance se odtrhnout, i když má zrovna dělat něco úplně jinýho. Až mě překvapilo, jak mi byla Janike sympatická, trošku mě nakrkla až později na Asgardu, jednak že se hned zpočátku o dost razantněji neohradila proti celému tomu komplotu s dítětem a podsvětím a pak že se rozhodla do toho podsvětí jít sama, ale no, budiž Celou dobu jsi ji popisovala naprosto fantasticky, všechny ty změny v jejím životě, prostě všechno (jsem líná vypisovat konkrétní věci ) všecičko, dokázala jsem ji pochopit a měla jsem ji ráda. Nevím, jak se vyjádřit k Lokimu - takového ho ráda nemám Vážně akutně bych potřebovala pokračování, které by tu pachuť z tak promyšlené manipulace trochu smylo. Nelíbí se mi (nelíbí v uvozovkách, protože ať kňučím jak chci, ta povídka je fantastická a já jí nic nevytýkám, jen se potřebuju vypsat ze svých pocitů), jak mu tady všechno perfektně vyšlo. Takže pokračování, kde by se mu plány narušily, by mi vážně bodlo (i kdyby se měla obětovat Janike a nešťastně usnout někde vysoko na parapetu, spadnout a narušit mu tak plány - teda, to je ode mě vážně hnusný!!!, o to víc, že Loki by to nejspíš ani nepocítil...) Ach jo. U Lany mě štve, že Loki nevyhraje a tady zase, že mu všechno vychází. K čertu s tím, že je Loki král a myslí jako král a to všechno, pomsti se mu v pokračování, aspoň trošku - prosíííím
Zbavím se tý husiny někdy?... Děkuju za bezvadnou povídku, úžasnej čtenářskej zážitek a rozbouření emocí Jsi Mistr slova (není fantastický, jak pomocí svojí fantazie dokážeš zamávat tolika lidma?), prosím, jen nepřestávej psát, byla by to děsná ztráta
Děkuju!

21. 12. 2014 - 21:35

loki: Děkuji za úžasný komentář! To bylo ráno náramně pěkné probuzení, tohle si počíst. (To tvé raději nevidět, když vidím hodinu odeslání ) Co taky může být větší odměnou pro pisálka, než když jeho veledílo někoho takhle osloví a zasáhne. I když samozřejmě trpím lehce tím, že ten konec je dobrý jenom napůl - asi bych taky pořádně kvíkala nesouhlasně *smích* A komplot s podsvětím... nebyla v tom tak úplně nevinně, připadala si díky tomu všemu výjimečná a ten pocit byl skvělý; byť následky drsnější, než asi čekala. Ale kdo si hraje s ohněm... Pokračování bude, ale je těžké to slibovat, protože to je určitě v řádech týdnů, nejspíš měsíců. Prostě napřed musím dokončit jednu věc, pak se vrhat do další, jinak by to špatně dopadlo Přišla jsem na jednu věc: když mám Lokiho čerstvě nakoukaného, píšu ho mnohem drsnějšího, než když zase nějaká doba uběhne. On prostě není primárně HODNÝ, ale za to já přeci nemůžu - že je to hlavní padouch! Ale teď už jsem nekoukala dlouho... *mrk mrk*

---
loki.pise.cz

23. 02. 2015 - 03:06

arwenvečernice: Už jsem se obávala, že to dopadne doře, ale vyřešila jsi to naprosto bravůrně! Gratuluji!
Bylo to příjemné čtení a já doufám, že takového tu bude ještě dost, protože od tvého stylu psaní se nedá jen tak odtrhnout.

---
volani-vetru.blog.cz

23. 02. 2015 - 09:16

loki: Co pořád máte...? Vždyť ten konec, ehm ehm, není špatný?
A ovšem díky díky za milá slova! Fungují jako dokonalý pohon do dalších veleděl

---
loki.pise.cz

12. 04. 2015 - 18:00

adela 1987: Ahoj likiho nekromantka je super nemohla by jsi psosim ještě něco pripsat jsem ujeta na stastny konce dik.

13. 03. 2016 - 10:44

therolnicka: Tak to je podle!nechat me to cist tak dlouho a kolikrat do 4 do rana a pak takovy konec!to buu rozdychavat jeate dlouho ...ale dlouho se mi nepovedlo do neceho se tak zacist,takze i tak vsechny palce hore

15. 03. 2016 - 14:31

loki:

---
loki.pise.cz