Článek Ach, můj první...

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Ach, můj první...

14. 09. 2013 - 02:15

svítilka: Snad nejvýstižnější komentář, co mě napadá: LOL Nicméně když si vzpomenu na úroveň svého příběhoidního psaní pár let zpátky, chce se mi brečet.. Naprosto špatně používané přechodníky, větná skladba prasátka, megalomanský powerplaying (šlo o RPG) a... a vůbec. Mé hojné fantazie (mmch to taky začalo u Vinnetoua a pokračovalo k Narutovi, HP a vůbec čemukoliv, co jsem zrovna sledovala) díkybohu nikdy nebyly zveřejněny, ač jsem je sepisovala mnohokrát. A hele, po tom výlevu je mi nějak líp...
Mmch n2: Jak se Ti proboha povedly dvě Mary Sue? Měla jsem za to, že to je v podstatě idealizovaná podoba autora povídky, který si tak na papíře uskutečňuje své fantazie, tak proč DVĚ?
Mmch n3: Mám stejnou podložku na stůl, yayyy.. xD

14. 09. 2013 - 08:41

loki: Cha chá, my jsme spolek Vypsat se je potřeba, za to si nemá cenu tlouct hlavou o zeď Měla jsem "výhodu", že ještě nebyl internet, tak mi to nikdo nemohl strašlivě strhat Mary Sue beru spíš jako děsně namachrované postavy (ano, i ty fialkové oči byly...), že by to byla vlastní projekce mě tenkrát nenapadlo. Možná jsem podvědomě takový megaloman, že jedna Mary nestačí pokrýt všechny mé kvality Mmch3: je jediná použitelná na trhu, určitě se nás sejde víc.

---
loki.pise.cz

14. 09. 2013 - 09:22

loki: Dodatek k Mary Sue: samozřejmě, že jsem se neztotožňovala s nějakejma břehulema, JÁ jsem byla VINNETOU!

---
loki.pise.cz

14. 09. 2013 - 09:02

samba: Fantasie je úžasná a může se v ní všechno takže dvě Mary s katanou,mimoňové,Vinnetů a zvěř je ok .Já jí mám taky dost velkou ale jsem naprosto neschopná dát z ní něco na papír aby to dávalo smysl.V hlavě to mám krásně sesumírovamé ale tim to hasne.Stala se z tebe úžasně píšící Loki .Přitáhla jsi mě k fandomu mě do teď neznámému a jsem okouzlena.Já jsem tenhle svět fanu objevila před lety a začalo to Potterem (pořád jsem z toho nevyrostla) dlouho ve vší nevinosti a pak bum ,objevila jsem slash ( tomu jsem samozřejmě propadla )a zjistila jaký máme v naší domovině výborný autorky.Jsem hrdá majitelka Klíče od Alice a třeba časem přibude do knihovny i něco od tebe,protože na to máš.Díky

14. 09. 2013 - 14:15

loki: Samba: když to budeš na ten papír dávat dost dlouho, nakonec to začne dávat smysl - to je nevyhnutelné. Alespoň situace, hříčky... až se to začne skládat. Jen se do toho pěkně pusť, slibuju, že na tebe budeme hodní Ff se píše strašně snadno, až příliš, člověk zleniví A děkuji ti za vlídná slova, jaké vyšší ambice mít, než ulovit někoho na nový, navíc zcela obskurní fandom? Klíč jsem také držela v ruce, úplně mě vyděsilo, jak tlusté ty knihy jsou. Obávám se, že mé psaní je příliš nevážné, než aby to stálo za to, je to pro mě odpočinková záležitost a nesnažím se o hlubší plány. Snad jednou...

---
loki.pise.cz

14. 09. 2013 - 20:42

mandelinka: Cha cha cha Odpouštím ti, že není další díl. Chci vědět, jak se jmenovala ta dvě děvčata. Roamildina Sandala Pashima a Květoslava Vanesa Snapeová-Brumbálová?
Také se přiznám. Psala jsem o zvířátkách........

15. 09. 2013 - 09:07

loki: Cha, Rowla ještě tahala kačera. No dobře, až tak ne... ale Brumbálová nehrozila Místo jmen jenom písmenka, protože to a) dalo míň práce psát furt dokola b) nedokázala jsem se NIKDY rozhodnout, jak se budou jmenovat. Zvířátka... koťátka? Veverky? Blechy?

---
loki.pise.cz

20. 09. 2013 - 17:15

mandelinka: ...jednorožce. Nikde mě nepráskni.

21. 09. 2013 - 20:09

loki: Co na to říci, než... uááá.

---
loki.pise.cz

14. 09. 2013 - 21:05

ali nasweter: Já takhle začala psát Naruto fanfikce. První originální povídky jsem trhala hned, co jsem je napsala. Ani netuším, proč, nemám pocit, že by tam už tehdy bylo něco nevhodného. Ale vážně, nečetlo by se mi to snadno.

Jestli někdy budu mít děti, chci, aby měly stejnou fantazii jako ty. Budu si jejich výtvory číst, a budu je to nutit psát. Protože ochočenou pumu v létajícím talíři s Vinnetouem po boku bych si přečetla opravdu ráda.

---
weterali.blogspot.cz

15. 09. 2013 - 09:13

loki: V době, kdy tvoje děti budou umět psát, už je budeš na kolenou prosit, aby ti se svou přebujelou fantazií daly konečně pokoj. Jen neříkej, že tě nemrzí, že ti něco nezůstalo na památku

---
loki.pise.cz

14. 09. 2013 - 21:33

misao deino: Můj první příběh jsem začala psát asi před třemi roky a píšu ho doteď. Je na to hezky vidět vývoj mého psaní. Ale narozdíl od Tebe a dalších to není fanfiction ale originální tvorba. na fanfiction jsem si nikdy netroufla ze strachu že postavy budou moc ooc. u originální tvorby je jednodušší to, že ať napíšeš cokoli, tak postava není mimo, protože ji nikdo jiný nezná a nemá s čím porovnávat.

Tak Vinnetou a mimozemšťani a puma? To musel být teda nářez.

No, každopádně Ti přeji hodně inspirace a chuti do dalšího psaní.
A kreslíš dobře. Dost dobře na to, abys nám ještě něco ukázala. (dělá psí oči)

15. 09. 2013 - 09:17

loki: Před třemi lety první příběh... takže je ti... devět? A víš, že je to tady 15+? Zajímavé, považovat originální tvorbu za jednodušší. Já se chytla ff právě proto, abych nemusela při psaní moc přemýšlet A trochu occ... to být stejně MUSÍ. Nechť se sejdou čtenářky, pro které je ten či onen způsob přijatelný Ve skutečnosti mám jeden příběh rozepsaný už asi třináct nebo čtrnáct let, tu a tam k němu dopíšu pár odstavců. Jen jsem musela změnit celkové vyznění, aby dávalo smysl, proč se hrdinka chová jako mentálně retardovaná. Ty začátky...

---
loki.pise.cz

15. 09. 2013 - 12:27

misao deino: Ne, děvet ne. Ujišťuji tě, že věkový limit splňuju. A u psaní moc ani přemýšlet nejde. Oni si stejně dělají co chtějí.

15. 09. 2013 - 21:25

loki: No jok, promiň, nedalo se odolat A ano, dělají si, co si chtějí. Většinou se nestačím divit a nejraději bych si zabušila hlavou o stůl, proč nejsou trochu efektivnější, když mají být ti chytří

---
loki.pise.cz

14. 09. 2013 - 21:54

lochneska: Tak už vím, pro co budu hlasovat, až dopíšeš ndr

15. 09. 2013 - 09:18

loki: Možná to tu JE blogísek, ale nemyslím, že bych padla až na takové dno, že by došlo na hlasování.

---
loki.pise.cz

15. 09. 2013 - 21:03

kvik®blbne.cz: (Nerla)
Katany, pistole, kung-fu, Vinnetou, puma a těhotná Mary Sue? A mimozemšťani? To si chci přečíst! Rozhodně ale poznávám tvůj rukopis, promiň
Obádám se, že moje první literární pokusy nic tak nosného neobsahovaly. Jestli si dobře pamatuju, první z nich vůbec byl o nějakém Aragornově dvojčeti do anglické literární soutěže v páté třídě a těžko říct, jestli kvůli mé dokonale příšerné angličtině vůbec kdy kdo pochopil pointu (kterou to ale myslím stejně nemělo). Pak už jsem si vytvořila vlastní svět s cyklem povídek, ani nevím, odkud byla inspirace, ovšem absence pointy se stala mým autorským podpisem.
A pak přišla fanfiction, jenže to už jsem byla dospělá, patřičně vypsaná a samozřejmě s dokonalým stylem, a proto se nestydím psát pro celé davy čtenářů, žejo. (Davy všech pěti čtenářů.) A na Mary Sue není nic špatného! A vůbec

---
kvik.blbne.cz

15. 09. 2013 - 21:24

loki: Prý poznávám rukopis... chm
Aragornovo dvojče mě skutečně nepřekvapuje. A u ff zůstaň - všech pět čtenářů tě zbořňuje! *tanec, hvízdání, potlesk a házení konfet*

---
loki.pise.cz

19. 09. 2013 - 07:32

akkarra: To né... Vzpomněla jsem si na své dětské fantazírování (shodou okolností to taky bylo o náčelníkovi Apačů a i o jeho bílém bratrovi) a budiž ti útěchou, že moje bylo ještě horší. Akorát já to nikdy nesepsala a byla jsem o pár let mladší - myslím, že mi bylo nějakých 5 nebo 6 let.

19. 09. 2013 - 08:14

loki: Pět šest? To ti Vinnetou tajně rozhazoval botičky a hračky, které jsi měla uklidit, ne? Kdo svého nějaký kus nežil touto ryzí duší, prostě nemá srdce. Jen mohu ještě říci, že bylo praktické, že všichni chtěli být Olda Šetrnej a já měla svého Vinnetoua volného.

---
loki.pise.cz

19. 09. 2013 - 09:11

akkarra: Žádný hračky ani botičky. Jezdili jsme po prérii, stříleli padouchy, zachraňovali nebohé osadníky... A teď přijde ta lepší část - z nějakého důvodu jsem byla zářivá blondýna (to nechápu proč), měla jsem princeznovské plesové bleděmodré šaty a boty na podpatku (bez toho hrdinka v prérii nepřežije, to snad chápeš...), jezdila jsem na slunečním koni se zlatou hřívou (a všichni mi ho chtěli pořád ukrást) a oháněla jsem se dědečkovo kulovnicí. Takhle to dopadne, když ti otec pouští před spaním indiánky a babička čte pohádky.

19. 09. 2013 - 20:34

loki: Úžasná představa. Nevím ani co víc - jestli ty šatičky nebo ty botičky. Jmenovala se Lada? Třpytěnka? Drsná Akkařřice? Ale esteticky trochu průšvih, to se na mě nezlob. Zlatý vlasy na zlatém koni? Na dálku jistě působivé, jako když vychází slunéčko nad prérií, ale nějaký kontrast by jistě podtrhl jak blonďatost, tak ty šaty! Vidíš, tos mi připomněla, že jsem měla většinou světlého koně s černou hřívou a ocasem.

---
loki.pise.cz

20. 09. 2013 - 06:05

akkarra: Jméno už si nepamatuju, ale na ten outfit se prostě zapomenout nedalo.

03. 03. 2016 - 14:16

ethan*: Tady to vypadá, jako by bylo psaní ff jen dámskou záležitostí . Vím, že je článek už starší, ale což - moje první taky měla v sobě Vinnetoua, akorát jen v pár epizodách, jinak to byla Kobra 11 spolu s autem z Knight ridera a Harry Potter dohromady. Ten Vinnetou se tam objevil, když jsem kvůli špatné reakci kouzla a elektřiny cestoval časem (asi inspirace Návratem do budoucnosti).
Pak jsem psal podobné crossy HP-Hvězdná brána, případně Naruto-Hvězdná brána, pak všechno možné, akorát teď posledních pár měsíců mě to zas táhne zpátky k Mayovkám (btw. pokud jste to četly jen jako děti, zkuste si to přečíst někdy i jako starší, zejména ty z Blízkého východu, plno myšlenek je tam fakt zajímavých). Tak možná se dostanu k nějakému příběhu s Vinnetouem zas .

K těm přechodníkům, co tu někde zazněly výš - měl jsem kvůli tomu ty starší knížky moc rád. Vlastně odtud vzniklo, že mám rád češtinu, a že i přechodníky (jakkoliv se nám snažili ve škole vysvětlit, že jsou moc těžké a už zastaralé) mají v našem jazyce stále ještě své místo.